Opatówek 62-860, ul. Kościelna 1; mail: muzeum@opatowek.pl

Jerzy Marciniak

DZIEKAN WYDZIAŁU PEDAGOGICZNO-ARTYSTYCZNEGO UAM W KALISZU

prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz

KIEROWNIK PRACOWNI SZTUK PROJEKTOWYCH NA WYDZIALE PEDAGOGICZNO-ARTYSTYCZNYM W KALISZU

prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa

mają zaszczyt zaprosić na wystawę i pokaz

„OD KREACJI DO RZECZY”

gdzie zaprezentowane zostaną prace dyplomantów i studentów  Pracowni Sztuk Projektowych WPA UAM w Kaliszu

prof. UAM dr hab. Moniki Kostrzewy

Wernisaż wystawy połączony z pokazem kolekcji studentów  odbędzie się w czwartek

o godzinie 18:00

w budynku Muzeum Historii Przemysłu

Opatówek, ul. Kościelna 1

Oficjalnym Mecenasem imprezy jest jedna z najstarszych w Polsce

Fabryka Firanek i Koronek Haft S.A. z Kalisza

tat8

ZAPRASZAMY !

„Moja Przygoda w Muzeum”- rozstrzygnięcie konkursu

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przystąpiło po raz kolejny do organizacji na szczeblu regionalnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, którego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Konkurs w Opatówku zorganizowany został pod patronatem Starosty Kaliskiego.

Jego celem jest pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego typu i profilu specjalistycznego, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych.

Do udziału zaproszono dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Jury z udziałem specjalistów z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki przyznało równorzędne nagrody i równorzędne wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-19 lat. Na konkurs wpłynęło 61 prac w różnych kategoriach wiekowych. Wyłoniono 23 laureatów. Nowością tej edycji była obok prac plastycznych kategoria „Multimedia”.

Jury w składzie: prof. Monika Kostrzewa, Ewa Ratajczyk i Tomasz Pielak  wyłoniło następujących laureatów:

-      W kategorii place plastyczne:
        w przedziale wiekowym 7-9 lat

I nagroda: Gabriela Wąsik, Pracownia Plastyczna GOK w Brzezinach

II nagroda: Michał Cichy, Szkoła Podstawowa w Opatówku

III nagroda: Adam Janik, Szkoła Podstawowa w Opatówku

Wyróżnienie: Wiktor Perskawiec, Szkoła Podstawowa w Moskurni

-    w przedziale wiekowym 10-12 lat

I nagroda: Kacper Bill - Pracownia Plastyczna GOK w Brzezinach,

II nagroda: Blanka Baś - Pracownia Plastyczna GOK w Brzezinach,

Michał Zimny – Szkoła Podstawowa w Opatówku,

III nagroda: Zuzanna Więckowska, Szkoła Podstawowa w Rajsku,

Adam Militowski - Pracownia Plastyczna GOK w Brzezinach,

Wyróżnienia: Martyna Zawadzka, Szkoła Podstawowa w Zakrzynie,

Jacek Baś, Pracownia Plastyczna GOK w Brzezinach

-    w przedziale wiekowym 13-15 lat

I nagroda: Natalia Grudziecka, Szkoła Podstawowa w Opatówku,

II nagroda: Amelia Fiechowska, Szkoła Podstawowa w Opatówku,

III nagroda: Aleksandra Pfeifer, Szkoła Podstawowa w Opatówku,

Olga Saganowska, Szkoła Podstawowa w Opatówku,

-    w przedziale 16-18 lat:

I nagroda: Zuzanna Duleba, Pracownia Plastyczna GOK w Brzezinach

II i III miejsca nie przyznano

Wyróżnienie: Bartłomiej Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Opatówku (oddział gimnazjalny).

·        W kategorii multimedia:

-    W przedziale wiekowym 16-18 lat:

I nagroda: Cezary Baranowski, Anna Smółka, Michał Smółka, Katarzyna Szafirowicz, PTTK Oddział w Kaliszu,

II nagroda: Marta Szelągowska, Szkoła Podstawowa w Korzeniewie (oddział gimnazjalny)

III nagroda: Wiktoria Chmielarska, Szkoła Podstawowa w Korzeniewie (oddział gimnazjalny).

Uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań dla opiekunów plastycznych miało miejsce 8 czerwca br. o godz. 14.00, w sali fortepianów naszego muzeum. Wręczyli je:

- prof. UAM Monika Kostrzewa – przewodnicząca jury konkursowego

- w imieniu starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala, wicestarosta Jan Kłysz,

- burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wszystkich, nadesłanych do Opatówka prac. Otwarcie wystawy uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu.

Muzeum pragnie bardzo serdecznie podziękować Panu Staroście Kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi za przyznanie konkursowi wyróżnienia „Patronat Starosty Kaliskiego” oraz ufundowanie nagród. Poza tym dziękujemy serdecznie pozostałym fundatorom upominków dla dzieci:

- Panu Sebastianowi Wardęckiemu – burmistrzowi gminy Opatówek oraz

- Panu Sławomirowi Lasieckiemu – wiceprezesowi Zarządu Aquapark Kalisz.

Pragniemy wyrazić wdzięczność za udzielenie rabatów przy zakupie nagród:

Wydawnictwu Martel z Kalisza i firmie „Enter” sklep komputerowy z Kalisza.

Dzięki Panu Janowi Kolańskiemu Prezesowi Zarządu „Collian”  z Opatówka, mogliśmy poczęstować wszystkich uczestników oranżadą i wafelkami, za co gorąco dziękujemy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, natomiast wszystkim, którzy nie zostali uhonorowani w tej edycji, życzymy powodzenia w następnej, która już za 2 lata!

W najbliższą sobotę (19 maja, w godzinach 18.00-23.00) w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbędzie się kolejna edycja „Nocy Muzeów”! W czasie jej trwania, będą mogli Państwo bezpłatnie zwiedzić wybrane sale naszego muzeum, zapoznać się z naszym najnowszym eksponatem: maszyną do produkcji wody sodowej i oranżady, oraz zagłębić się w procesie powstawania druku, przy użyciu zrekonstruowanej maszyny drukarskiej Gutenberga.

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku po raz kolejny przystępuje do współorganizacji konkursu pod nazwą Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”. Termin składania prac upływa 11 maja 2018r. W załączniku przesyłamy regulamin oraz metryczkę do wypełnienia przez każdego uczestnika. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w konkursie.

Regulamin Konkursy Moja Przygoda w Muzeum 2018

Zapraszamy do udziału !

"DAWNEJ FONII CZAR"

luty-maj 2018