Aktualności

Pożegnanie lata w Żelazkowie z akcentem mieszkańców Gminy Opatówek

[ 2023-09-11 ]

W minioną niedzielę, 10 września 2023 roku, w Żelazkowie odbył się kolejny z biegów wchodzący w skład Grand Prix Ziemi Kaliskiej. To miejsce po raz drugi stało się areną dla znanych biegaczy jak i amatorów, którzy dzięki swojej pasji mogli przeżyć kolejną z biegowych przygód.

Tego dnia linię startu i mety przekroczyło blisko 150 uczestników, którzy dosłownie spisali się na medal, który każdy z nich otrzymał po ukończonym biegu! Choć z nieba lał się żar zawodnicy na wybranym przez siebie dystansie 5 lub 10 km zdecydowanie doświadczyli niezapomnianych emocji sportowych, oraz poczuli prawdziwego ducha rywalizacji walcząc również o miejsce na podium.

Wśród zawodników nie zabrakło biegaczy z naszej gminy, którzy w pięknym sportowym stylu zakończyli swój bieg zdobywając czołowe miejsca na podium.

Dla najlepszej trójki na dystansie 5 km – wśród kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN, organizatorzy przygotowali puchary. Na podium dekorowani byli również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, którzy pomimo upału zdecydowali zmierzyć się z najdłuższym odcinkiem biegu na 10 km. I tak oto:

1 miejsce w kategorii wiekowej M30-39 zajął Daniel Napierała pokonując trasę 10 km z czasem 0:37:12

1 miejsce w kategorii wiekowej K30-39 zajęła Justyna Matczak pokonując trasę 10 km z czasem 0:46:15

2 miejsce w kategorii OPEN wśród kobiet zajęła Justyna Napierała pokonując trasę 5 km z czasem 0:25:20

1 miejsce w kategorii OPEN wśród mężczyzn zajął Mateusz Walczak pokonując trasę 5 km z czasem 0:25:50

4 miejsce w kategorii wiekowej M40-49 zajął Bohdan Tułacz pokonując trasę 10 km z czasem 0:42:20

Udział w biegu brała również Justyna Drewniak, która bieg na dystansie 5 km zakończyła z czasem  0:39:39.

Wyróżnienie z rąk Starosty Krzysztofa Nosala za unikalny styl w pokonaniu trasy biegu na 5 km otrzymał również Krzysztof Kubasik

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!Mamy nadzieję, że osiągnięte sukcesy staną się motywacją do kontynuacji tej pasji. Bieg na pożegnanie lata 2023 był piękny dzięki każdemu z Was!